Sluchátko nefunguje, sluchátko je tiché, zvuk u sluchátka se najednou ztlumil, najednou sluchátko začalo vypadávat, sluchátko nepřehrává basy, přestalo hrát, nejde...
Takto začíná značná část reklamací, které jsou vyřízeny jako neuznané. Přitom stačí tak málo k ušetření zbytečných nákladů.
Než budete sluchátka odesílat k reklamaci prověřte, že neposíláte zbytečně:
- Zkontrolujte, že mřížka není zanesená ušním mazem. Je potřeba opravdu důkladná kontrola, na první pohled nemusí být zanesení zřejmé (více viz. níže).
- Vyměňte silikonové nástavce sluchátek.
- U sluchátek s výměnným kabelem prohoďte zapojení sluchátek aby se vyloučila pouhá závada na kabelu.
Ušní vosk
Ušní maz je nepřítel číslo jedna. 80% případů kde přestalo hrát jedno sluchátko má na svědomí zanesená mřížka. Pokud se špunty sluchátek dostatečně často nečistí může dojít k propasírování mazu do mřížky a skrz ní. Protlačený maz může pak nenávratně poškodit sluchátko. Pokud se maz dostane do mřížky nepůjde zpozorovat, protože splývá s mřížkou a hůře se odstraňuje. Použijte návod jak vyčistit sluchátka do uší.
Nástavce do uší
Opotřebované nebo poškozené silikonové špunty se nejčastěji projeví v menší hlasitosti sluchátka. Dírka o průměru 1mm v silikonové zvukové trubici špuntu má za následek, že zcela zmizí basy. Jakmile silikonový špunt změkne a nedrží tvar je čas na výměnu. Pěnové špunty výrobce doporučuje měnit ještě častěji (alespoň každý půlrok). Možná budete překvapeni jak se Vám vylepší zvuk prostou výměnou opotřebovaného nástavce.
Poškozený kabel
Vnitřní poškození kabelu se projevuje šuměním ve sluchátku a náhlými výpadky zvuku. Zpravidla bývá u drátového vstupu sluchátek nebo bužírky 3,5 mm Jacku. Poškození kabelu vzniká nejčastěji nevhodnou manipulací - tahání, nadměrné ohýbání kabelu u vstupů, přehrávání s mobilem v kapse. Jednoznačnou výhodu mají sluchátka s výměnným kabelem, stačí za pár korun koupit nový a neřešit zda výrobce vadu uzná nebo ne.